KONST / Litografier / Färglitografi 13603123
nr 1360 3123
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Färglitografi, Figurer. Signerad, numrerad 293/300. Motivet: 24x26 cm
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 16 november 2020
kl 20:49:58
300 kr
350 kr
450 kr
500 kr
600 kr
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)